Музей, як вид корисного дозвілля

Музеї (від дав.-гр. — «дім Муз») — культурно-освітні та науково-дослідні заклади, призначені для вивчення, збереження та використання пам’яток природи, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини.

Також музей – цікаве та корисне місце для проведення дозвілля, як дорослих так і дітей. Корисне дозвілля для класу учнів сприяє гарному настрою, невимушеному спілкуванню, згуртуванню колективу та спільні теми обговорення. Кожен музей відкриває багато таємниць та розповідає про щось особливе та незвичайне. Завдяки походу до музею можна знайти собі нове хобі, отримувати емоційне та душевне задоволення, відкрити нове захоплення, або навіть обрати професію.

10 цікавих музеїв куди варто сходити з дітьми:

«Музей історії України» – музейна експозиція розміщена в 39 залах і являє собою процес розвитку суспільства на території України від глибокої давнини до наших днів. Тут зберігається понад 800 000 унікальних експонатів: колекція зброї, пам’ятники декоративно-прикладного мистецтва, етнографічні зібрання, рукописи, друковані книги, твори живопису і графіки. Також в музеї проводять різноманітні майстер-класи та незвичайні екскурсії.

«Музей води» – тут можна почути і побачити штучний грім, діючу модель справжньої артезіанської свердловини, або дізнатися принцип роботи каналізаційного колектора. Вся експозиція розташовується під землею, куди спускається спеціальний ліфт. Для дітей в «Музеї води» працює ігрова кімната, в якій можна пограти з мильними бульбашками, власноруч створити русло річки і доторкнутися до живих рибок.

«Музей медицини України» – у трьох залах музею представлені стародавні медичні інструментарії, лікарські рослини, які застосовувалися в народній медицині, фрагменти з літописних джерел, що розповідають про хвороби та боротьби з ними. Крім стендової експозиції в музеї створені оригінальні інтер’єри, з портретними фігурами відомих вчених і лікарів, діорами , присвячені найбільш визначним подіям в українській медицині.

«Національний музей Тараса Шевченка» – в музеї діє цілий Центр дитячої творчості. Тут проходять інтерактивні екскурсії для дітей різного віку, що включають в себе, крім розповіді про життя Тараса Шевченка, відгадування загадок, складання пазлу – репродукції однієї з картин художника, ігри, які допомагають детально вивчити основні експонати музею. НМТШ організовує і різні майстер-класи в техніці батик, витинанки, петриківського розпису. Також в музеї проводяться лекторії , де розповідають про різні етапи творчості і життя видатного українського поета.

«Музей сучасного мистецтва» – в музеї є цілий напрям, присвячений дітям. По-перше, тут проводять екскурсії з урахуванням дитячого сприймання. За допомогою квестів, майстер-класів , лекцій їх знайомлять тут з мистецтвом України XX -XXI ст. А, крім того , тут працює арт-студія «Червоний мольберт », яка навчає не тільки основам живопису, але і малювання на піску.

«Музей сновидінь» – один з найновіших і найнезвичних музеїв Києва, не має експозицій як таких, зате тут багато ніш і таємничих скринь, в одну з яких ви можете покласти записку про ваші сни, а наступного разу прийшовши знайти відповідь – тлумачення. По суті, ви самі і глядачі і експонати одночасно, а також дослідник свого несвідомого. До речі, будь зі скринь може поділитися з вами і чужими снами . Тут ви зустрінете людей, з якими зможете обговорити тлумачення снів, а також обговорити феномени, що відбуваються уві сні, ваші денні фантазії і процес творчого мислення. Також, щоб більше дізнатися про психоаналіз і сни, ви можете відвідувати тутешні майстер-класи, семінари, вистави та кінопокази.

«Музей популярної науки і техніки «Експерементаніум» – постійна експозиція музею присвячена таким розділам фізики, як механіка, оптика, електрика, магнетизм і акустика. Окрему експозицію займає анатомія. А нещодавно відкрився новий відділ – «Таємниці води». Також у музеї ви знайдете багато різноманітних оптичних ілюзій, головоломки, лазерний і дзеркальний лабіринти, ігрові експонати.

«Музей мініатюри» – всі роботи виконані вручну, з використанням особливої технології. Але неможливо повірити в це, настільки вони всі мініатюрні. Наприклад, є серед робіт портрет – барельєф балерини Майї Плісецької, який розміщений на шматочку вишневої кісточки розміром 3 на 4 мм. Або ж Кобзар – найменша в світі книга, розмір якої 0,6 мм, але при цьому книга має 12 сторінок з віршами та малюнками.

«Музей циркового мистецтва» – на сьогоднішній день музей циркового мистецтва в Києві має в своєму розпорядженні достатньо вагому колекцію, яка нараховує більше 2-х тисяч експонатів. У числі раритетних експонатів перші афіші, костюми артистів, рідкісні фотографії з автографами, реквізит, картини, малюнки, плакати, скульптури. До уваги відвідувачів пропонують рецензії та статті журналістів різних поколінь та образотворчі матеріали, пов’язані з цирком. Центром експозиції є цирк-шапіто в мініатюрі і діючий паровоз тисячу дев’ятсот двадцять шостого року випуску, на якому цирковими аренами їздили тваринки легендарного Михайла Золло.

«Народний музей хліба» – в музеї зібрано понад 2000 експонатів, які розповідають про історію хліба, його значення для людини, походження основних зернових культур (жита, пшениці, кукурудзи, ячменю та інших). Метою роботи музею є навчання любові до землі, до хліба, до людей праці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *