«Lego» та «Робототехніка»

Технічна творчість наших ліцеїстів реалізується на заняттях гуртків «Lego» та «Робототехніка».

«Lego» – це сучасний підхід до навчання та освоєння новітніх інформаційних технологій. Як зробити процес навчання для дитини цікавим, захоплюючим, зрозумілим? Як навчитися застосовувати отримані знання в реальному світі? Як розкрити величезні потенційні можливості, які є у кожної без винятку дитини? Відповіді на ці питання можна отримати, відвідавши гурток «Lego» під керівництвом Соболя С.В. Тут панує особлива атмосфера творчості, креативну, інтелекту. Це місце, де ліцеїст може проявити себе в якості винахідника, дослідника, конструктора власника найсміливіших проектів. Ідея навчання полягає в тому, що дитина отримує знання в процесі створення, дослідження, вдосконалення моделей з конструктора, які втілюють в собі реальні фізичні закони та явища. Всі моделі створюються на базі навчальних наборів від LEGO Education — освітнього підрозділу компанії LEGO. Робота з продуктами LEGO Education базується на принципі практичного навчання: спочатку обдумування, а потім створення моделей і їх дослідження. Наші ліцеїсти вже не одноразово були учасниками фестивалів та конкурсів, які організовувала компанія LEGO.

Якщо гурток «Lego» розрахований для ліцеїстів віком від 7 до 14 років, то для учнів старшого віку є інший гурток на якому вони можуть реалізувати свої творчі здібності, як конструктори, винахідники. «Робототехніка» – це неймовірно цікавий та визнаний у світі спосіб практичного вивчення точних наук за допомогою конструювання та програмування справжніх роботів.  У роботі гуртка використовується базовий набір LEGO Mindstorms education для конструювання та програмування роботів.

На заняттях гуртківці під керівництвом Булигіної Л.В., в ігровій формі освоюють ази фізики, інформатики, математики та програмування. І це все на реальних, а не книжкових прикладах.

Процес навчання у гуртку моделює роботу програмістів, інженерів та науковців, готуючи дітей до вибору майбутньої професії у високотехнологічних та наукоємних галузях, попит на які росте в усьому світі. Діти вчаться  успішно працювати в команді, розвивають творчі та конструкторські здібності, комунікативні навички, із задоволенням навчаються і створюють свій власний світ – від автоматизованої іграшки до складного робота. Вихованці гуртка «Робототехніка» беруть участь у міжгурткових змаганнях з перегонів роботів «Roborace» та у Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки. В минулому році команда 10 класу ПЛ стала ІІІ-ю на змаганнях Robotics Competition FIRST LEGO League (FLL), серед команд з усієї України.