ТРИ МЕДАЛІ на 14-й Міжнародній виставці винаходів «IWIS 2020»:  «ЗОЛОТО» СТАНІСЛАВА СКОРОБОГАТОВА , ВОЛОДИМИРА КАРАНА та «СРІБЛО» ВАРВАРИ БАБИЧ!

Наші цьогорічні випускники, вихованці Малої академії наук України, а сьогодні вже студенти ІПСА КПІ ім. Ігоря Сікорського здобули медалі на Міжнародній виставці винаходів.

Золотою медаллю Володимир Каран відзначений за проект «Infrared camouflage» («Інфравізійний камуфляж»). В умовах сучасних бойових дій, в тому числі і в конфлікті на сході України, для виявлення особового складу та техніки супротивника, особливо в нічний час, використовуються тепловізійні та інфрачервоні прилади спостереження. Тому для успішного проведення розвідувальних дій, диверсійних та наступальних операцій, необхідно мати засоби прихованого наближення до позицій супротивника. Метою дослідження Володимира було розробити концепцію костюму та створити матеріал, який здатний запобігти виявленню особового складу через засоби тепловізійного та інфрачервоного спостереження. Наукові керівники роботи: Козленко Олег Володимирович та Мініцький Анатолій В’ячеславович.

Станіслав Скоробогатов нагороджений золотою медаллю за дослідження «Usage of the Peltier element to recover the electric energy in the hybrid» («Застосування елементу Пельтьє для рекуперації електричної енергії у гібридному автомобілі»). Метою роботи є розробка механізму використання альтернативних джерел енергії на основі елемента Пельтьє для мінімізації витрат палива автомобіля при одночасному дотриманні суворих екологічних вимог. Для отримання додаткового джерела енергії в автомобілі Станіславом запропоновано встановлення елементу Пельтьє, який треба використовувати в зворотному циклі: отримання додаткової енергії від нагріву гальмівних супортів та елементів турбіни турбонасосного агрегату. Такий підхід підтвердив можливість отримання постійного потоку енергії, яка зберігатиметься в суперконденсаторах і за потреби надходитиме до акумулятора автомобіля або використовуватиметься для забезпечення роботи системи його клімат-контролю. Це знижує споживання енергії на рух автомобіля і сприяє поширенню альтернативних джерел енергії для збереження навколишнього середовища. Наукові керівники роботи: Козленко Олег Володимирович та Мікульонок Ігор Олегович.

Срібною медаллю відзначений проект Варвари Бабич “Combined power plants on renewable sources of energy” (“Комбіновані електростанції на відновлюваних джерелах енергії”). Дослідження покращених генераторів енергії, підвищення їхньої ефективності за допомогою удосконалення конструкції та створення моделі комбінованої електростанції з додаванням деталей для поліпшення якості роботи поставила собі за мету Варвара. Така модернізована установка дозволяє найбільш вигідно використовувати її у побутовому секторі. Науковий керівник роботи: Козленко Олег Володимирович.

Цього року у зв’язку з пандемією коронавірусу 14 Міжнародна виставка винаходів «IWIS 2020» (14th International Warsaw Invention Show IWIS 2020) відбулася 19-21 жовтня в режимі онлайн. Захід був організований Асоціацією польських винахідників та раціоналізаторів у співпраці з Патентним офісом Республіки Польща та Міжнародною федерацією винахідників IFIA.

IWIS – це найбільша міжнародна виставка Польщі, присвячена популяризації винахідництва та інновацій. Цьогоріч були представлені проекти з більш ніж 20 країн, а саме з Канади, США, Таїланду, Хорватії, України, Молдови, Туреччини, Малайзії, Бразилії, Саудівської Аравії, Індонезії, Ірану, Іраку, В’єтнаму, Румунії, і власне Польщі. Винахідники представили понад 250 проектів у різних галузях науки.

Головним завданням Міжнародної виставки винаходів IWIS є представлення досягнень вчених та винахідників польським та іноземним підприємцям та інститутам. Також ця виставка дає можливість винахідникам знайти потенційних інвесторів, які допоможуть впровадити інновації в різноманітні галузі, що сприятиме зростанню польської економіки. Іншою важливою ціллю IWIS є сприяння розвитку інноваційного сприйняття світу серед молоді, що може стати двигуном для прийняття нових викликів.

Всі проекти були розподілені у 12 різних категорій, які варіюються від екології та охорони навколишнього середовища, механіки, електроніки, енергії до медицини.

Міжнародне шоу Warsaw Invention IWIS з кожним роком приваблює все більше і більше учасників та відвідувачів. Сподіваємося, що участь у виставці допоможе реалізувати багато корисних представлених винаходів та інновацій, а нашим випускникам ще раз дякуємо за популяризацію української науки. Володимире, Станіславе, Варваро, пишаємось вами та вашими здобутками!

Детальніше про захід на сайті: www.iwis.polskiewynalazki.pl

Від plkpi