30 років минуло відтоді, як увесь світ почув про невеличке українське містечко Прип’ять, більш відоме під назвою «Чорнобиль». Адже саме 26 квітня 1986 року стався вибух на IV енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, що призвів до страшних наслідків.
Некерована ланцюгова реакція в активній зоні реактора, що містив близько 180 тонн уранового палива, спровокувала потужний тепловий вибух.
Блок було майже повністю зруйновано, частину ядерного палива – викинуто з реактора. Загасити пожежу було надзвичайно складно через високу температуру. Радіоактивному забрудненню піддалася територія в 130 тис. кв. км з населенням більше 5 млн. чоловік. У приборканні аварії брали участь понад 500 тис. ліквідаторів. Ця техногенна катастрофа зачепила кожного мешканця України. В цей день згадують усіх, хто опинився у Чорнобилі в ті страшні дні.
Ліцеїсти 9 класу, групи ФМ-41/42 зустрілися з ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС, Сахнюком Дмитром Григоровичем, який був членом Київської пожежної бригади, що займалася гасінням пожежі в кабельних тунелях ЧАЕС в квітні-травні 1986 року. Наші діти отримали змогу з перших вуст дізнатися про масштаби аварії та її наслідки вже для сучасних мешканців не лише України, а й усього світу. В кінці зустрічі ліцеїсти хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув внаслідок техногенної катастрофи.

Окрім цього, ліцеїсти початкової школи підготували тематичну виставку своїх робіт, присвячену 30-м роковинам Чорнобильської аварії. Символом виставки стали чорні журавлі, як один із основних символів Чорнобильської аварії. Основна мета виставки – нагадування про те, що ці події можуть повторитися у будь-який момент, і ми не маємо права забувати тих, хто віддав своє життя заради нашого майбутнього. ФОТОГАЛЕРЕЯ